2103/​92

Engelsk påklædningsstativ af mahogni med skuffer, bøjle og buksestang, dekoreret med udskæringer og beslag af messing. 20. årh. H. 121. B. 54. D. 46.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Finérskader.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

28 bud

4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.