1946/456
F. Larsen-Særsløv (f. Særslev v. Kalundborg 1870, d. Gentofte 1942)
“Kompositionsskitse til Bjergprædiken”. Sign. L. Særsløv 95. Olie på lærred. 33×38,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag