12014/72
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Samling bestående af skrin, olielampe, fisk, skål m.m. af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A. (9)
Skrin 8,5×11,5 og 15×22 cm.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud