2125/9040
Engelsk George III lygteur med spilleværk. Sign. Ja.s Scomfield, London. 18. årh. slutning. H. 57. B. 33. D. 21.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion og Pendul medfølger. Optræksnøgle.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag