1949/​621

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

Udstillingsplakat fra Philadelphia Museum of Art. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 64×50.

Mindre huller i venstre side.

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag