1949/621
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Udstillingsplakat fra Philadelphia Museum of Art. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 64×50.
Mindre huller i venstre side.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag