2431/43
Robert Peel Bojesen (f. Skive 1841, d. København 1876)
Et interiør med en soldat, der tager afsked med en kvinde. Sign. monogram 76. Olie på lærred. 65×67.
Krakeleringer og retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning samt let opstramning.
Vurdering
1133263 |