2414/885
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Lille rund vase af stentøj modelleret i bølgende form. Dekoreret med gråbrun og grågrøn glasur. Sign. monogram, 125. H. 9. Diam. 9,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud