2204/697
Georgi Daskaloff (f. Sofia, Bulgarien 1923, virksom i Frankrig og USA)
Komposition. Sign. Daskaloff, 15/140. Litografi i farver. Lysmål 72×58.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag