1435/735
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
“MK-Dobbeltkegle”. Et par pendler af strøgslebet stål. Formgivet 1967. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 31. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. august 2014
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|