2121/67
Spansk maler, 17. årh.
Jomfru Maria på måneseglet omgivet af putti. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. Lysmål 43×25,5.
Mindre krakeleringer, retoucheringer og enkelte mindre reparationer og afskalninger. Enkelte mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag