1946/​457

Laugsskilt. Violin af bemalet metal med stemmeskruer af udskåret træ. 20. årh.s begyndelse. L. 60.

Medfølgende holder af jern.

Afskalninger. Buler. Stol mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK