1946/457
Laugsskilt. Violin af bemalet metal med stemmeskruer af udskåret træ. 20. årh.s begyndelse. L. 60.
Medfølgende holder af jern.
Afskalninger. Buler. Stol mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag