870/307
George Bareau (1866-1931)
'La Poesie', figure af forsølvet bronze. Sign. 'Georges-Bareau' og mærket 'F BARBEDIENNE' samt 'RÉDUCTION MÉCANIQUE A.COLLAS BREVETÉ'. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 60. B. 52. D. 22.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 1. marts 2017
Vurdering
Hammerslag