12027/222
Tysk kaminur i kasse af valnøddetræ og med værk med månefase. Kvarterslag. Signeret Aug. Schatz & Söhne, 20. årh.s sidste halvdel. H. 30. B. 20. D. 15.
God stand.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag