2008/​507

Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950)

Slutscenen fra “Tosca”. Usign. Olie på lærred. 44×64.

Litteratur: Preben Wilmann og Marianne Brøns: “Lundstrøm”, København, 1987, nr. S 3.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag