11947/​129
Gerhard Blom: Landskab. Sign. Gerh. B. Olie på lærred. 71×61. Rammemål 88×80.

Be­skriv­el­se

Landskab. Sign. Gerh. B. Olie på lærred. 71×61. Rammemål 88×80.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019

Ældre malerier

Kunstner

Gerhard Blom (f. Helsingør 1866, d. Birkerød 1930)

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag