1951/830
Wilhelm Binder, m.fl.
Tysk cocktailshaker og seks bægre af sølv. Udført hos Wilhelm Binder m.fl. 20. årh. Vægt ca. 730 gr. H. 6–21. (7)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Shaker med mindre trykmærke på fodstykke. Låget er stramt.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag
31 bud