Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Kunstnerens selvportræt. Usigneret. Olie på lærred. 23×20. Uindrammet.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1606, 2006 nr. 9.
Enkelte mindre krakeleringer og minimale afskalninger.Revne ca. 2 cm lang. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
55 bud