1949/​8613

Gudsmodet med Barnet. Russisk ikon. Tempera på træ. 19.-20. årh. 50×41.

Revner i træet. Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag