1949/8613
Gudsmodet med Barnet. Russisk ikon. Tempera på træ. 19.-20. årh. 50×41.
Revner i træet. Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag