1746/38
Dansk senempire kommode af mahogny og eboniseret træ. Danmark eller Nordtyskland, ca. 1830. H. 79. B. 77. D. 47.
Skader, herunder finérskader. Slitage. Skrammer. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
36 bud