2312/74
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Sommeridyl med to drenge, der fisker ved en å. Sign. C. F. Aaaard 1866. Olie på lærred. 61×59.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
14 bud