2043/838
Italiensk design
Loftspendel med skærm af opalfarvet glas med rød kant. Udført og mærket hos Vetri, Murano. Skærm: H. 35. Diam. 48.
Almindelig brugsslitage. Nogle overfladeridser og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag