2043/​838

Italiensk design

Loftspendel med skærm af opalfarvet glas med rød kant. Udført og mærket hos Vetri, Murano. Skærm: H. 35. Diam. 48.

Almindelig brugsslitage. Nogle overfladeridser og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag