12004/159
Reklameplakat, c. 1935. Tryksign. H.C.M. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 86×63 cm. Uindrammet.
Plakaten har et par små revner, plakaten er trykt på meget tyndt papir. Pæn stand trods alder.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag