Dansk maler, 19. årh.
Italiensk landskab med to kvinder i skyggen ved en brønd. Usigneret. Olie på træ. 23×31. Uindrammet.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 507, 1988 nr. 726.
Krakeleringer af varierende størrelse. Revne i træet ved nedre kant. Små kantafslag samt minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
18 bud