2131/567
Knud Ove Hilkier (f. København 1884, d. 1953)
Komposition med model. Sign. Olie på lærred. 61×46.
Ridse samt bule i øverste højre hjørne, mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag