Gerard van Keulen, 18. årh.
Johannes van Keulen, 18. årh.
“Nieuwe Afteekening van de Sond int Groot”. 1718. Håndkoloreret kobberstik. Bladstørrelse 53×94. Uindrammet. (nr. 158).
Proveniens: Gunnar Skoogs samling.
Revner/papirtab med reperationer. Gulnet.
Gunnar Skoogs Samling af Landkort del. II, 8. august 2022