2131/555
Hugo Liisberg (f. København 1896, d. Hillerød 1958)
Tove Albertsen (f. 1945)
Mindre skål samt kanin af stentøj. Begge sign. monogram. Udført og mærket hos Kgl. P. og Saxbo. H. 6–10. (2)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag