2023/515
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
To servietringe af forgyldt sterlingsølv. Signeret Griegst 925S og hhv. 86 og 1986. Unika. Samlet vægt 97 g. H. max. hhv. 2,5 og 3,2. Indv. diam. hhv. max. 3,2 og 4. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindste servietring med lille indskription: “17–9 Birthe 1986”.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud