1946/21
Samling engelske og hollandske vinglas, stilke med spiraler. 18. årh. H. 15–18 cm. (13)
Proveniens: Hotel Stadt Hamborg, senere Hotel Gråsten.
Tre med mindre afslag på fodrand. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag