2043/73
Ludvig Skramstad (f. Hamar 1855, d. München 1912)
Fiskere samler deres net på en bjergsø. Sign. Ludv. Skramstad. Olie på lærred. 54×46.
Mindre retoucheringer. Lærred bør strammes let op.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag