2346/213
Dansk guldaldermaler 19. årh.
Et almueinteriør med en kvinde, der holder et barn væk fra kattene. Usigneret. Olie på papir monteret på lærred. 22×18. Uindrammet.
Enkelte mindre retoucheringer og papirtab langs kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. november 2023
Vurdering
Hammerslag