Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Studie af en svane. Usigneret. Dateret Zoologisk Have 13–3 1904. Bly på papir. Lysmål 20×24.
Papiret er gulnet en smule. Enkelte minimale fugtpletter. Undersøgt i ramme.