2125/11
Fransk bordur i kasse af sortmalet træ indlagt med messing og skildpadde i Boulle maner, besalg af forgyldt bronze, skive af messing med romertal. Louis XV form, 19. årh.s slutning. H. 51. B. 26. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud