2024/71
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende ung kvinde. 19. årh.s begyndelse. H. 41. B. 27. D. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud