1946/​322

To kinesiske hatstands, dekorerede i farver og guld, den ene med fugl og blomster, en anden med fisk mellem vandplanter. Den sidste med rødt stempel. 20. årh.s begyndelse. H. 27,5 og 28,5. (2)

Slitage på guld. Hat stand dekoreret med fugl med bronzefarvet plet/reparation? på bagsiden.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
1.500 DKK