1946/322
To kinesiske hatstands, dekorerede i farver og guld, den ene med fugl og blomster, en anden med fisk mellem vandplanter. Den sidste med rødt stempel. 20. årh.s begyndelse. H. 27,5 og 28,5. (2)
Slitage på guld. Hat stand dekoreret med fugl med bronzefarvet plet/reparation? på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag