903/​557

Karl Isakson (f. Stockholm 1878, d. København 1922)

Stilleben med blomster i vase. Sign. og dateret K. Isakson 1913 (?) Paris. Olie på lærred. 56×50

Proveniens: Bukowskis Moderna, auktion 435, efterår 1985, kat. nr. 166. Proveniens: Uppsala Auktionskammare, Uppsala, Sverige, 2014, kat. nr. 661.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

55.000 DKK