2131/748
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957)
Komposition. Sign. Carstensen 02, 15/16. Dedikation til Peter Lassen i højre øverste hjørne. Litografi i farver. Bladstørrelse 104×75.
Håndteringsfold i venstre øverste hjørne. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag