1950/659
Sven Palmqvist (f. 1906, d. 1984)
“Ravenna”. Oval skål af blåt, klart og lysegrønt glas. Sign. Sven Palmquist, Ravenna No. 868, Orrefors. H. 8,9. B. 14. L. 18.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud