Else Fischer-Hansen (f. København 1905, d. sst. 1996)
To kompositioner. “Sol over havet” og blå komposition. Begge sign. hhv. EFH og Else Fischer-Hansen, 73. Akvarel på papir og litografi i farver. Bladstørrelser 28×38 og 76×33. Uindrammede. (2)
Håndteringsmærker. Litografien er let gulnet.
Moderne kunst og design, 16. september 2014