2137/157
Oval russisk ikon med motiv i form af bebudelsen, forsænket billedflade og omgivet af rund delvis forgyldt kant. Tempera på træpanel. 19. årh. 43×31,5.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag