2008/25
Alfrida Baadsgaard (f. København 1839, d. sst. 1912)
Opstilling med lyserøde roser i glasvase på en karm. Sign. Alfrida. Olie på træ. 41×32.
Enkelte små retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag