2008/​25 Alfrida Baadsgaard: Opstilling med lyserøde roser i glasvase på en karm. Sign. Alfrida. Olie på træ. 41×32.

Be­skriv­el­se

Opstilling med lyserøde roser i glasvase på en karm. Sign. Alfrida. Olie på træ. 41×32.

Enkelte små retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Kunstner

Alfrida Baadsgaard (f. København 1839, d. sst. 1912)

Vur­dering

12.000 kr.

Hammerslag