Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Seks forskellige bøger. Tre bøger hhv. samling af Klingen-blade bestående af: Klingen, Aarg 1, 2 og 3. Tre bøger hhv. af Axel Salto, disse er med signering og nummerering. Inkluderet litografier, træsnit og andet. Størrelse fra 26×20 til 41×31. (6)
Eftersyn tilrådes.
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Trykfold. Almindelig slitage fra alder og brug.
Moderne kunst og design, 18. juni 2024
13 bud