2425/​577

Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)

Seks forskellige bøger. Tre bøger hhv. samling af Klingen-blade bestående af: Klingen, Aarg 1, 2 og 3. Tre bøger hhv. af Axel Salto, disse er med signering og nummerering. Inkluderet litografier, træsnit og andet. Størrelse fra 26×20 til 41×31. (6)

Eftersyn tilrådes.

Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Trykfold. Almindelig slitage fra alder og brug.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

13 bud

4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK