2008/​843

Ellen Krause (, 20. årh.)

Rygvendt model. Sign. Krause. Olie på lærred. 73×54.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.900 kr.

21 bud

2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.