2103/​293

Samling årsbestik af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Samt 75 års jubilæums børnebestik. Georg Jensen. Størstedelen i emballage. Vægt ca. 1695 g. (55)

Bestående af: Knive og gafler: 1979, 1981. Skeer: 1971–1988. Kagegafler: 1980–1994. Teskeer: 1980–1994.

Få dele med brugsspor/oxidering. Fortrinsvis ej brugt.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag