2050/8536
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Georg og dragen. Tempera på træpanel. 19. årh. 45×35.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud