1820/​1719

En samling maritime effekter, bestående af redningsvest af kork, to taljeblokke af træ, tovværksarbejder og swivel af galvaniseret jern. 20. årh. Swivel L. 50. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ormehuller. Den ene taljeblok med revne i træet.

Varia, 17. maj 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK