1643/1596
Koksspand af punslet messing med vaseformet knop. Mrk. Metawa, Trademark, Holland. Empireform. 19. årh.s slutning. H. 42.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud