2144/190
Dansk maler, ca. 1900
“S.S. Brattingsborg”. Utydelig sign. Gouache på papir. Lysmål 58×52.
Dampskibet S.S. Brattingsborg ført af kaptajn M. N. Suenson.
Ridser. Behov for afrensning af mindre pletter. Monteret i passepartout.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag